Menu

Who's Who

Senior Management Team

Laura Wynne
Executive Headteacher

 

Sally King 

Head of School

 

Samina Thorpe
Assisstant Head / Inclusion Lead
Deputy Child Protection Officer

 

Caretaker Lukasz Ciupina

 

Senior Administrator  Paula Smart

Reception / Admin Support  Beatrice Opoku-Addo 

 

 

 

Class Teachers

  

Reception 

Honeybee Class - Hayley Templeman                           Butterfly Class - Sally Frater

Spider Class - Maggie O’Keeffe                                     Ladybird Class - Kate Churnin 

 

Year 1

Caterpillar Class - Emily Morretti                                   Dragonfly Class - Peri Orhan  

Cricket Class - Stephen Ramdial                                   Firefly Class - Natasha Moore /

                                                                                                              Rowena Fox (co-teacher)

 

Year 2 

Centipede Class - Amy Theophile                                Hoverfly Class - Ros Parker   

Beetle Class - Karen Wood /  Helen Lotfi                     Grasshopper Class - Rosie Elliot

 

 

Teaching Assistants 

 

Reception 

Honeybee Class - Iu Mac                                              Butterfly Class - Lorraine Peddel /                                                                                                                                   Hansa Debasia

 

Spider Class - Dean Harrington                                    Ladybird Class - Vicki Maclot 

 

 

Year 1

Caterpillar Class - Anne Mansaf / Mina Bhania            Dragonfly Class - Bhavna Depala 

 

Cricket Class - Zarka Zaheer                                           

 

 

Year 2 

Centipede Class - Debbie Pattison                               Hoverfly Class - Izabela Talbot  /                                                                                                                       Azalia White    

       

Grasshopper Class - Stella Michael /                            Beetle Class - Izabela Talbot

                                  Izabela Talbot                                                                           

 

                               

  Meal Time Supervisors/Breakfast Club 

 

Hansa Debasia         Kashmir Kaur                Labhu Agheda                   Mina Bhania 

Rose Mulonga          Bhavna Depala              Harsha Dhruve                    Jayashree Mistry 

Sheela Shah              Elle Mears                        Barbara Bereda-Malik  

 

                                                

Welfare / Cover supervisor - Stella Michael 

 

Library / Cover Supervisor - Sheela Shah 

 

PSHE Class Teacher - Karen Tickner 

 

Music Class Teacher - Liz Apicella 

 

    

We've had 1 2 0 8 3 7 visitors
Log in to Espresso
Top